Temes del moment: 

Autobusos

Integració tarifària

Informació sobre la integració tarifària parcial al Berguedà: Desplaçaments Barcelona-Bages / Desplaçaments per la comarca

Bus urbà de Berga

Horaris / Informació i línies

Bus interurbà

Consulta els horaris de les línies regulars d’autobús de la comarca del Berguedà. Utilitza les pestanyes per canviar de línia.

Andorra la Vella / Llívia > Berga > Barcelona

 LTCJVS.LTCJV..LTCJV........G
i festius
LTCJVSG
i festius
.....S.LTCJVS.LTCJV..LTCJV..LTCJVSG
i festius
......G
i festius
LTCJVSG
i festius
......G
i festius
(via)DiagonalDiagonalDiagonalDiagonalTrinitatVallvidreraDiagonalVallvidreraVallvidreraVallvidreraVallvidreraVallvidreraVallvidrera
Andorra la Vella- - - -06:00
La Seu d'Urgell05:3006:30
Martinet˅ ˅06:53
Bellver de Cerdanya- - - -˅ ˅07:02- - - -- - - -- - - -
Llívia05:15˅ ˅˅ ˅07:1513:1516:15
Puigcerdà05:24˅ ˅˅ ˅07:2413:2416:24
Alp05:37˅ ˅˅ ˅07:3713:3716:37
Bagà05:58˅ ˅07:2207:5813:5816:58
Guardiola de Berguedà- - - -06:03˅ ˅- - - -07:2608:03- - - -- - - -14:03- - - -17:03- - - -- - - -
Berga05:4506:3006:4507:0007:4408:3008:3011:0014:3014:3017:3017:3019:30
Cal Rosal05:5006:35˅ ˅07:05˅ ˅08:3508:3511:0514:3514:35˅ ˅17:3519:35
Gironella05:5706:42˅ ˅07:12˅ ˅08:4208:4211:1214:4214:42˅ ˅17:4219:42
Puig-reig06:0806:53˅ ˅07:23˅ ˅08:5308:5311:2314:5314:53˅ ˅17:5319:53
Navàs06:1907:0407:0507:34˅ ˅09:0409:0411:3415:0415:04˅ ˅18:0420:04
Balsareny06:2607:11˅ ˅07:41˅ ˅09:1109:1111:4115:1115:11˅ ˅18:1120:11
Sallent06:3307:18˅ ˅07:48˅ ˅09:1809:1811:4815:1815:18˅ ˅18:1820:18
Cabrianes06:36˅ ˅˅ ˅07:51˅ ˅˅ ˅09:2111:51˅ ˅15:21˅ ˅18:2120:21
Manresa˅ ˅˅ ˅˅ ˅˅ ˅˅ ˅09:35˅ ˅˅ ˅˅ ˅˅ ˅18:35˅ ˅˅ ˅
Barcelona - Ronda Universitat07:4008:3508:2508:55˅ ˅10:3510:2512:5516:1516:2519:3519:2521:25
Barcelona - Estació del Nord (Arc de Triomf)- - - -08:4508:35*- - - -09:2010:45- - - -- - - -16:25- - - -19:45- - - -- - - -
Color vermell: Només passatgers destinació Barcelona.
*Aquest autobús continua el seu recorregut fins a les terminals de l’Aeroport del Prat: Arribada T1: 09:00 / Arribada T2: 09:15.
Els autobusos que entren per Diagonal també fan parada facultativa a Palau Reial, Pl. Francesc Macià, Avinguda Diagonal / Balmes i Balmes / Gran Via. Els autobusos que entren per Vallvidrera també fan parada facultativa a Via Augusta / FGC Tres Torres.

Barcelona > Berga > Andorra la Vella / Llívia

 .....SG i festiusLTCJV..LTCJVS.LTCJV..LTCJV.......S.LTCJV........G
i festius
LTCJV..LTCJVSG
i festius
LTCJ.S.....V........G
i festius
......G
i festius
(via)VallvidreraVallvidreraVallvidreraVallvidreraDiagonalVallvidreraVallvidreraVallvidreraVallvidreraTrinitatVallvidreraVallvidreraVallvidreraVallvidrera
Barcelona - Estació del Nord (Arc de Triomf)- - - -09:30- - - -13:00*- - - -15:00- - - -- - - -18:3019:00- - - -- - - -20:30- - - -
Barcelona - Ronda Universitat09:3009:4011:0013:1014:1515:1016:0017:0018:40˅ ˅20:0020:3020:4021:45
Manresa˅ ˅˅ ˅˅ ˅˅ ˅˅ ˅16:10˅ ˅˅ ˅˅ ˅˅ ˅˅ ˅˅ ˅21:40˅ ˅
Cabrianes10:34˅ ˅12:04˅ ˅15:19˅ ˅17:0418:04˅ ˅˅ ˅21:0421:3421:5422:49
Sallent10:3710:3712:07˅ ˅15:2216:2717:0718:0719:37˅ ˅21:0721:3721:5722:52
Balsareny10:4410:4412:14˅ ˅15:2916:3417:1418:1419:44˅ ˅21:1421:4422:0422:59
Navàs10:5110:5112:2114:2015:3616:4117:2118:2119:51˅ ˅21:2121:5122:1123:06
Puig-reig11:0211:0212:32˅ ˅15:4716:5217:3218:3220:02˅ ˅21:3222:0222:2223:17
Gironella11:1311:1312:43˅ ˅15:5817:0317:4318:4320:13˅ ˅21:4322:1322:3323:28
Cal Rosal11:2011:2012:50˅ ˅16:0517:1017:5018:5020:20˅ ˅21:5022:2022:4023:35
Berga11:2511:2512:5514:3516:1017:2217:5518:5520:3220:3621:5522:2522:5223:40
Guardiola de Berguedà11:5511:52- - - -˅ ˅- - - -17:42- - - -- - - -20:5220:54- - - -- - - -23:12- - - -
Bagà12:0011:57˅ ˅17:4720:5720:5823:17
La Pobla de Lillet12:15˅ ˅˅ ˅˅ ˅˅ ˅˅ ˅˅ ˅
Alp- - - -12:18˅ ˅18:0821:18˅ ˅23:38
Puigcerdà12:2815:3518:1821:28˅ ˅23:48
Llívia12:40˅ ˅18:3021:40˅ ˅00:00
Bellver de Cerdanya- - - -˅ ˅- - - -- - - -21:18- - - -
Martinet˅ ˅21:27
La Seu d'Urgell16:2521:50
Andorra la Vella- - - -22:20
Dies que circula l’horari:
L: dilluns T: dimarts C: dimecres J: dijous V: divendres S: dissabte G: diumenge
 
Color vermell: Només passatgers origen Barcelona. No recull passatgers amb destinació Berga a les parades indicades.
*Aquest autobús comença el seu recorregut a les terminals de l’Aeroport del Prat: Sortida T2: 12:00 / Sortida T1: 12:15.
L’horari no correspon als dies festius si no s’indica el contrari.
Horaris actualitzats a www.alsa.es. Aquí Berguedà no es responsabilitza de canvis d’última hora a l’horari.
Els autobusos que surten per Diagonal també fan parada a Carrer Còrsega, 175 i Palau Reial.

Castellar de n’Hug > Berga > Manresa

 LTCJV..LTCJV..LTCJVS.
a la demanda
93 821 04 85
LTCJVSG
i festius
LTCJV..LTCJV..LTCJV..LTCJV..LTCJVS.LTCJV..LTCJVS.
Castellar de n'Hug06:45
Fonts del Llobregat06:50- - - -- - - -
La Pobla de Lillet07:1007:1010:30
Bagà- - - -07:2510:45
Guardiola de Berguedà07:3010:50
Sant Jordi de Cercs07:4011:00
Cercs- - - -- - - -07:50- - - -11:10- - - -- - - -- - - -
Berga06:3007:3008:0010:0011:2011:4512:4514:30
Cal Rosal06:3507:3508:0510:05- - - -11:5012:5014:35
Gironella06:4207:4208:1210:1211:5712:5714:42
Puig-reig06:5307:5308:23- - - -10:23- - - -12:0813:0814:53
Navàs07:0408:0408:3409:4510:3411:3012:1913:1915:04
Balsareny07:1108:1108:4109:5210:4111:3712:2613:2615:11
Sallent07:1808:1808:4809:5910:4811:4412:3313:3315:18
Cabrianes07:2108:2108:5110:0210:5111:4712:3613:3615:21
Manresa - Estació de Bus (Manresa-Alta FGC)07:3508:3509:0510:1611:0512:0112:5013:5015:35
Manresa - Plaça Valldaura (Abacus)07:4508:4509:1510:2611:1512:1113:0014:0015:45
 LTCJV..LTCJV..LTCJVSG
i festius
LTCJV.......SG
i festius
LTCJV..LTCJVSG
i festius
Castellar de n'Hug
Fonts del Llobregat- - - -- - - -
La Pobla de Lillet15:0016:40
Bagà15:1516:55
Guardiola de Berguedà15:2017:00
Sant Jordi de Cercs15:3017:10
Cercs15:40- - - -17:20- - - -- - - -
Berga15:5015:5017:3017:4019:20
Cal Rosal- - - -15:55- - - -17:4519:25
Gironella16:0217:5219:32
Puig-reig- - - -16:13- - - -18:0319:43
Navàs15:4516:2417:3018:1419:54
Balsareny15:5216:3117:3718:2120:01
Sallent15:5916:3617:4418:2820:08
Cabrianes16:0216:4117:4718:3120:11
Manresa - Estació de Bus (Manresa-Alta FGC)16:1616:5518:0118:4520:25
Manresa - Plaça Valldaura (Abacus)16:26- - - -18:1118:5520:35

Dies que circula l’horari:
L: dilluns T: dimarts C: dimecres J: dijous V: divendres S: dissabte G: diumenge

Manresa > Berga > Castellar de n’Hug

 LTCJV..LTCJV..LTCJV..LTCJVS.LTCJV..LTCJV..LTCJV.......SG
i festius
LTCJV..LTCJV..
Manresa - Plaça Valldaura (Abacus)08:0009:0010:1511:3012:4512:4514:1515:00
Manresa - Estació de Bus (Manresa-Alta FGC)08:1009:1010:2511:4012:5512:5514:2515:10
Cabrianes08:2409:2410:3911:5413:0913:0914:3915:24
Sallent08:2709:2710:4211:5713:1213:1214:4215:27
Balsareny- - - -08:3409:3410:4912:0413:1913:1914:4915:34
Navàs07:1508:4109:4110:5612:1113:2613:2614:5615:41
Puig-reig07:3008:52- - - -11:0712:2213:3713:3715:07- - - -
Gironella07:4109:0311:1812:3313:4813:4815:18
Cal Rosal07:4809:1011:2512:40- - - -13:5513:5515:25
Berga07:5309:1511:3012:4513:0014:0014:0015:30
Cercs- - - -- - - -- - - -- - - -13:1014:10- - - -- - - -
Sant Jordi de Cercs13:2014:20
Guardiola de Berguedà13:3014:30
Bagà13:3514:35
La Pobla de Lillet13:5014:50
Fonts del Llobregat- - - -- - - -
Castellar de n'Hug
 LTCJV..LTCJV..LTCJVSG
i festius
LTCJVS.
a la demanda
93 821 04 85
LTCJVS.LTCJV..LTCJVSG
i festius
......G
i festius
Manresa - Plaça Valldaura (Abacus)16:0016:45- - - -19:1520:0021:00- - - -
Manresa - Estació de Bus (Manresa-Alta FGC)16:1016:5518:1019:2520:1021:1021:40
Cabrianes16:2417:0918:2419:3920:2421:2421:54
Sallent16:2717:1218:2719:4220:2721:2721:57
Balsareny16:3417:1918:3419:4920:3421:3422:04
Navàs16:4117:2618:4119:5620:4121:4122:11
Puig-reig16:52- - - -18:5220:0720:5221:5222:22
Gironella17:0319:0320:1821:0322:0322:33
Cal Rosal17:1019:1020:2521:1022:1022:40
Berga17:1519:1520:3021:1522:1522:45
Cercs- - - -19:25- - - -- - - -- - - -- - - -
Sant Jordi de Cercs19:35
Guardiola de Berguedà19:45
Bagà19:50- - - -
La Pobla de Lillet20:0520:05
Fonts del Llobregat- - - -20:25
Castellar de n'Hug20:30

Dies que circula l’horari:
L: dilluns T: dimarts C: dimecres J: dijous V: divendres S: dissabte G: diumenge
 
L’horari no correspon als dies festius si no s’indica el contrari.
Horaris actualitzats a www.alsa.es. Aquí Berguedà no es responsabilitza de canvis d’última hora a l’horari.
 LTCJV..
Període
escolar
LTCJV..
Període
no escolar
LTCJVS.LTCJV..
Període
escolar
LTCJV..LTCJV..
Berga06:3007:4514:3518:30
Colònia Rosal06:3507:5014:4018:35
Gironella06:4007:5514:4518:40
Olvan06:4508:0015:0018:45
Sagàs06:5008:0515:1018:50
Hostal Sant Cristòfol06:5508:10- - - -15:15- - - -18:55
Prats de Lluçanès07:0008:1508:1515:2515:3019:00
Santa Creu de Joglar- - - -- - - -08:19- - - -15:34- - - -
Olost08:25
15:40
Vic08:4516:00
Dies que circula l’horari:
L: dilluns T: dimarts C: dimecres J: dijous V: divendres S: dissabte G: diumenge
 LTCJV..
Període
escolar
LTCJV..
Període
no escolar
LTCJVS.LTCJV..
Període
escolar
LTCJV..LTCJV..
Vic12:3018:30
Olost12:5018:50
Santa Creu de Joglar- - - -- - - -12:56- - - -18:56- - - -
Prats de Lluçanès07:0008:1513:0015:2019:0019:00
Hostal Sant Cristòfol07:0508:20- - - -15:25- - - -19:05
Sagàs07:1008:2515:3019:10
Olvan07:2008:3515:3519:15
Gironella07:2508:4015:4019:20
Colònia Rosal07:3008:4515:4519:25
Berga07:3508:5015:5019:30
Dies que circula l’horari:
L: dilluns T: dimarts C: dimecres J: dijous V: divendres S: dissabte G: diumenge
 
Aquesta línia no funciona ni diumenges ni dies festius.
Horaris actualitzats a www.transbagesbus.com i a www.sagales.com. Aquí Berguedà no es responsabilitza de canvis d’última hora a l’horari.
 LTCJV..
Període
escolar
LTCJV..
Període
escolar
..C..S.
Període
no escolar
LTCJVS.
Període
escolar
..C..S.
Període
no escolar
LTCJV..
(Juliol)
LTCJV..
Període
escolar
LTCJV..
Període
escolar
LTCJV..
Període
escolar
Berga06:5007:0008:3008:3013:0013:3014:4516:3016:45
Avià07:0007:1008:4008:4013:1013:4014:5516:4016:55
L'Espunyola07:1007:2008:5008:5013:20- - - -15:0516:50- - - -
Montmajor07:2007:3009:0009:0013:3015:1517:00
Navès- - - -07:55- - - -- - - -- - - -- - - -- - - -
Olius08:05
Solsona08:15
Dies que circula l’horari:
L: dilluns T: dimarts C: dimecres J: dijous V: divendres S: dissabte G: diumenge
 LTCJV..
Període
escolar
LTCJV..
(excepte
agost)
..C..S.
Període
no escolar
LTCJVS.
Període
escolar
..C..S.
Període
no escolar
LTCJV..
Període
escolar
LTCJV..
Període
escolar
LTCJV..
Període
escolar
Solsona14:45
Olius14:55
Navès- - - -- - - -- - - -- - - -- - - -15:05- - - -
Montmajor07:2509:0509:0513:3515:2015:3017:02
L'Espunyola07:35- - - -09:1509:1513:4515:3015:4017:12
Avià07:4509:0509:2509:2513:5515:4015:5017:22
Berga07:5509:1509:3509:3514:0515:5016:0017:32
Dies que circula l’horari:
L: dilluns T: dimarts C: dimecres J: dijous V: divendres S: dissabte G: diumenge
 
Aquesta línia no funciona ni diumenges ni dies festius.
Horaris actualitzats a www.transbagesbus.com. Aquí Berguedà no es responsabilitza de canvis d’última hora a l’horari.
 LTCJV..
LTCJVS.LTCJVS.LTCJVS.LTCJV.. LTCJV..
període
escolar
LTCJV..
període
no escolar
Berga06:5007:1007:1513:1514:5017:3018:30
Vilada07:0507:2507:3013:3015:0517:4518:45
Borredà07:2007:4007:4513:4515:2018:0019:00
Les Lloses (Sta. Maria)- - - -- - - -08:15- - - -- - - -- - - -- - - -
Ripoll08:30
Dies que circula l’horari:
L: dilluns T: dimarts C: dimecres J: dijous V: divendres S: dissabte G: diumenge
 LTCJV..
LTCJVS.LTCJVS.LTCJVS.LTCJV.. LTCJV..
període
escolar
LTCJV..
període
no escolar
Ripoll12:30
Les Lloses (Sta. Maria)- - - -- - - -12:45- - - -- - - -- - - -- - - -
Borredà07:2508:3013:1514:0015:2518:1519:15
Vilada07:4008:4513:3014:1515:4018:3019:30
Berga07:5509:0013:4514:3015:5518:4519:45
Dies que circula l’horari:
L: dilluns T: dimarts C: dimecres J: dijous V: divendres S: dissabte G: diumenge
 
Aquesta línia no funciona ni diumenges ni dies festius.
Horaris actualitzats a www.alsa.es. Aquí Berguedà no es responsabilitza de canvis d’última hora a l’horari.
 LTCJVS.
LTCJV.......S.LTCJV.. .....S.
Bagà07:07
Guardiola de Berguedà07:15
La Pobla de Lillet07:30
Castellar de N'Hug07:45- - - -- - - -- - - -- - - -
Gombrèn08:1012:1513:2520:3020:40
Campdevànol08:2512:2513:4020:4520:55
Ripoll08:3012:3013:4520:5021:00
Dies que circula l’horari:
L: dilluns T: dimarts C: dimecres J: dijous V: divendres S: dissabte G: diumenge
 LTCJV.......S.LTCJVS.
LTCJV.. .....S.
Ripoll11:5013:0017:3020:0520:15
Campdevànol12:0013:1017:5020:1520:25
Gombrèn12:1513:2518:0520:3020:40
Castellar de N'Hug- - - -- - - -18:25- - - -- - - -
La Pobla de Lillet18:40
Guardiola de Berguedà18:50
Bagà18:55
Dies que circula l’horari:
L: dilluns T: dimarts C: dimecres J: dijous V: divendres S: dissabte G: diumenge
 
Aquesta línia no funciona ni diumenges ni dies festius.
Horaris actualitzats a Autocars Mir. Aquí Berguedà no es responsabilitza de canvis d’última hora a l’horari.

El servei de transport a la demanda funciona de dilluns a divendres a la zona de l’alt Berguedà. Per sol·licitar l’autobús s’ha de trucar al telèfon 93 821 04 85. Més informació

Castellar de n'Hug14:40
La Pobla de Lillet15:00
La Pobla de Lillet14:50
Castellar de n'Hug15:10
Castell de l'Areny07:4014:55
Vilada08:0015:15
Vilada14:1517:45
Castell de l'Areny14:3518:05
Gòsol06:3610:2513:13
Sorribes06:3810:2713:15
Aspa (Saldes)06:4110:3013:18
Feners (Saldes)06:4310:3213:20
Saldes06:5110:4013:28
Maçaners (Saldes)06:5610:4513:33
Vallcebre07:0610:5513:43
Sant Julià de Cerdanyola07:1111:0013:48
Guardiola de Berguedà07:2611:1514:03
Guardiola de Berguedà11:5214:3020:54
Sant Julià de Cerdanyola12:0714:4521:09
Vallcebre12:1214:5021:14
Maçaners (Saldes)12:2215:0021:24
Saldes12:2715:0521:29
Feners (Saldes)12:3515:1321:37
Aspa (Saldes)12:3715:1521:39
Sorribes12:4015:1821:42
Gòsol12:4215:2021:44
Gisclareny06:4710:3513:23
Bagà07:2211:1013:58
Bagà11:5714:3520:58
Gisclareny12:3215:1021:33
Malanyeu07:1010:5515:00
Fígols07:1010:5515:00
La Nou de Berguedà07:1511:0015:05
Sant Corneli07:1511:0015:05
La Rodonella07:3511:2015:25
La Rodonella14:2519:40
Sant Corneli14:4520:00
La Nou de Berguedà14:4520:00
Fígols14:5020:05
Malanyeu14:5020:05
Sant Jaume de Frontanyà07:1514:30
Borredà07:4515:00
Borredà14:3018:00
Sant Jaume de Frontanyà15:0018:30
La Cantina (Capolat)11:0015:00
La Mina (Capolat)11:1015:10
Els Roures (Espinalbet)11:2515:25
Ajuntament Espinalbet11:2515:25
Berga11:5015:50
Berga14:0019:15
Ajuntament Espinalbet14:2519:40
Els Roures (Espinalbet)14:2519:40
La Mina (Capolat)14:4019:55
La Cantina (Capolat)14:5020:05

Telèfon ALSA Berga: 93 821 04 85 // Telèfon ALSA Atenció al client: 902 42 22 42